CO PO LICEUM?


Co dalej po liceum? Co po technikum? Te pytania zadają sobie tysiące młodych ludzi, a także ich rodzice. Czy kontynuować naukę? Czy może lepiej szukać pracy? A może w tygodniu pracować, a uczyć się zaocznie, w weekendy? A co, jeśli nie zdam matury? Albo nie dostanę się na studia? Co zrobić aby nie stracić roku? Na te i inne pytania właśnie tutaj znajdziesz odpowiedź!

poniedziałek, 14 czerwca 2010

Rektrutację czas zacząć!

Trzy, dwa, jeden – START! Już od dzisiaj Studium na Ogrodowej zaczyna rekrutację na kolejny rok. Zapraszamy wszystkich absolwentów szkół ogólnokształcących i zawodowych, którzy posiadają świadectwo ukończenia szkoły. Przypominamy, że matura nie jest wymagana – jeśli macie świadectwo dojrzałości, to dobrze, gratulujemy; jeśli natomiast nie powiodło wam się na egzaminie – nic straconego, jesteście u nas mile widziani.
Teraz szczegóły odnośnie samej rekrutacji.
Po pierwsze decyduje kolejność złożenia standardowego kompletu dokumentów, czyli kto pierwszy, ten lepszy. Zapisując się do studium dziennego potrzebujecie złożyć:
1. Podanie i Kartę ewidencyjna - druki można otrzymać w sekretariacie Studium, lub pobrać tutaj.
2. Świadectwo ukończenia szkoły średniej ogólnokształcącej lub średniej zawodowej, albo świadectwo dojrzałości (oryginał).
3. 3 fotografie (z wypisanym na odwrocie imieniem i nazwiskiem).
4. Zaświadczenie lekarskie dopuszczające do kształcenia w zawodzie (skierowanie na bezpłatne badania dostaniesz w Studium). Tu znajdziesz wykaz palcówek medycznych, gdzie załatwisz zaświadczenie bezpłatnie.
5. Kserokopia dowodu osobistego lub paszportu.
6. Kandydaci składają dokumenty we własnych, wiązanych teczkach kartonowych.
7. Wypełniony test z jednego z języków obcych (język angielski, język rosyjski, język niemiecki, język francuski). Decydując się na studium zaoczne masz do wyboru język angielski lub rosyjski.

Po drugie – test, o którym była mowa przed chwilą. Test to nic strasznego, wynik testu nie ma wpływu na przyjęcie do szkoły. Test daje podstawę do zakwalifikowania kandydata do właściwej grupy językowej. Lepiej rozwiązać test samodzielnie.

Po trzecie – warto pamiętać, że liczy się data wpłynięcia dokumentów do sekretariatu Studium, a nie data stempla pocztowego.

Po czwarte – najlepiej przynieść dokumenty bezpośrednio do studium – będzie można jeszcze o coś zapytać, porozmawiać, uzupełnić brakujące wpisy czy dokumenty. Zapraszamy Was od dzisiaj. Sekretariat mieści się na I piętrze w budynku studium na ul. Ogrodowej 16 w Warszawie, pokój ma numer 12, i jest czynny jest w godzinach 9.00-15.00.

Tak więc, jak widzicie, dzielą Was tylko cztery kroki od podjęcia nauki w naprawdę sprawdzonej szkole, która nie dość, że jest bezpłatna, to jeszcze uczy konkretnego, poszukiwanego na rynku pracy zawodu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz